• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Рада зробила перший крок до збільшення мінімального розміру аліментів

Верховна Рада України прийняла за основу і в першому читанні законопроєкт, який збільшує мінімальний розмір аліментів на дитину

Реклама на dsnews.ua

Відповідний законопроєкт №3881 підтримали 339 нардепів, передає "ДС" з посиланням на трансляцію засідання парламенту.

"Трапляється так, що діти втрачають своїх батьків або батьки з поважних причин не в змозі їх утримувати і, таким чином, діти залишаються без засобів до існування. У разі відсутності батьків або якщо батьки з поважних причин не в змозі утримувати дітей, обов'язок по утриманню малолітніх, неповнолітніх дітей покладається на інших членів сім'ї та родичів", — йдеться в пояснювальній записці.

Також наголошується, що у 2017 році мінімальний розмір аліментів від батьків був збільшений з 30% прожиткового мінімуму для дитини до 50%. При цьому для дітей, які мають право на отримання аліментів від інших членів сім'ї та родичів, розмір аліментів залишається на рівні 30% прожиткового мінімуму.

Даний законопроєкт встановлює єдиний мінімальний розмір аліментів — він не може бути менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Нагадаємо, перегляд розміру аліментів пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму у 2021 році. Зростання прожиткового мінімуму і, відповідно, аліментів на дітей заплановано з 1 липня і 1 грудня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua