• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада спробує створити ТСК по "вагнерівцям" - порядок денний пленарного засідання

Верховна Рада на пленарному засіданні 19 травня планує утворити Тимчасову слідчу комісію з розслідування справи "вагнерівців", а також ухвалити змін до Податкового кодексу України

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить порядок денний, оприлюднений на сайті парламенту, інформує "ДС".

Засідання розпочнеться о 10.00. На його початку новообраний народний депутат Андрій Аксьонов має скласти присягу.

Депутати сьогодні планують завершити обговорення 12-ти проєктів постанов "Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост". Відхилення проєктів дозволить спікеру ВР Разумкову підписати закон щодо розвитку інституту старост і передати його на підпис президенту.

Також нардепи мають розглянути проєкти постанов "Про скасування рішення Верховної Ради України від 28.04.2021 р. про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проєкту Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин". Усього таких постанов внесено 12.

У першому читанні парламентарії планують голосувати за проєкт закону №4546 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків".

Також до розгляду заплановано проєкт закону №2713 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від організації та проведення азартних ігор" та альтернативні до нього.

Депутати мають намір розглянути проєкти постанов №4105 "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами"приватної військової компанії Вагнера" та заподіяння шкоди національним інтересам України", а також №5243 про утворення ТСК з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України.

Порядок денний також передбачає розгляд у першому читанні проєкту закону №4284 "Про дерадянізацію законодавства України".

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада на позачерговому засіданні звільнила трьох міністрів: інфраструктури, економіки та охорони здоровʼя. Призначення нових міністрів попередньо заплановане на 20 травня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua