• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада ЄС оновила "зелений список" країн для подорожей: чи є там Україна

Рада Європейського Союзу оновила "зелений" список країн, громадянам яких дозволено в'їзд у країни-члени ЄС у період пандемії коронавірусної інфекції

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Ради Євросоюзу, передає "ДС".

Тепер оновлено список третіх країн, окремих адміністративних регіонів і територій, щодо громадян яких карантинні обмеження на зовнішніх кордонах підлягають поступовому скасуванню, починаючи з 18 листопада.

Зокрема, до списку країн, громадянам яких дозволено в'їзд, додали Індонезію, але жодну країну не виключили.

Також в ЄС і надалі діє дозвіл на в'їзд громадянам з таких держав, як Аргентина, Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Колумбія, Йорданія, Кувейт, Намібія, Перу, Нова Зеландія, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Південна Корея, ОАЕ, Уругвай, а також Китай, але у тому разі, якщо китайська влада теж на принципах взаємності скасує обмеження для громадян країн-членів ЄС.

Список цих країн буде переглядатися кожні два тижні і, в разі необхідності, може оновлюватися.

Крім того, згідно з повідомленням, обмеження на подорожі можуть бути скасовані для спеціальних адміністративних регіонів Китаю — Гонконг і Макао.

Окремо сказано, що поступово можна скасовувати обмеження для Тайваню як для утворення, яке не визнане як держава принаймні одною країною-членом ЄС.

Резиденти Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану мають вважатися резидентами Євросоюзу для відвідування ЄС.

Також ця рекомендація стосується асоційованих країн з Шенгеном: це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Як повідомляла "ДС", 5 листопада Міністерство закордонних справ підтвердило, що Рада Європейського Союзу офіційно виключить Україну з "зеленого переліку".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua