• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Радіолокаційна станція "Дуга" в Чорнобилі стала пам'ятником України (ФОТО)

Радіолокаційна станція "Дуга" в Чорнобилі внесена до Держреєстру нерухомих пам'яток України. Дане рішення Кабмін прийняв на засіданні 21 квітня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні міністра культури Олександра Ткаченко в Facebook, передає "ДС".

За його словами, "Дугу" внесли до реєстру, щоб зберегти її.

"На жаль, з часом об'єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати ніяких заходів — зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина — не тільки місцевість навколо електростанції. А й будівлі, розташовані на її території", — написав він.

Також Ткаченко додав, що зараз Мінкульт працює над визначенням інших об'єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам'яток.

"Наша мета — попередження знищення, коли це можливо. Хоча сама "Дуга" і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об'єкт є однією з візитних карток Зони і її символом. До того ж, це рішення посилить шанси України на внесення Чорнобильської зони в ЮНЕСКО в цілому", — додав міністр.

Нагадаємо, раніше в реєстр пам'яток архітектури внесли пам'ятник архітектури модернізму "Літаюча тарілка", яка розташована на Либідській площі в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua