• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Радуцький пообіцяв е-рецепти на всі рецептурні препарати з березня 2022 року

Запуск системи електронного рецепту на всі види рецептурних медичних препаратів планується починаючи з березня 2022 року

Михайло Радуцький
Михайло Радуцький / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці голови комітету Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, передає "ДС"

"В загальних рисах план такий. У вересні цього року запланований тендер на розробку програмного забезпечення для впровадження Е-рецепту в електронній системі охорони здоровʼя… Міністерство проведе навчання лікарів та фармацевтів з користування системою. Е-рецепт для препаратів інсуліну запрацює з жовтня, для всіх рецептурних препаратів — у березні 2021 року", — написав Радуцький.

Радуцький пояснив, що після запуску системи лікар реєструватиме в електронній системі інформацію про призначені препарати. При цьому пацієнтові на телефон приходитиме СМС зі спеціальним кодом, який він має предʼявити в аптеці для покупки препарату. Продавець у свою чергу звірятиметься з системою і продаватиме призначені ліки. В електронній формі зберігатиметься інформація про те, хто виписав медпрепарат, хто його продав і хто отримав.

Депутат додав, що запровадження електронного рецепту на продаж лікарських препаратів дозволить зупинити безконтрольний продаж антибіотиків та впровадити реальний контроль за призначенням ліків.

Нагадаємо, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексій Соловйов заявив, що електронний рецепт на антибіотики, гормональні препарати та імуномодулятори необхідно впровадити вже цьогоріч, бо це питання національної безпеки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua