• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Радуцький пояснив, чому в Україні не буде російської "вакцини" від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про виробництво в Україні російської "вакцини проти коронавірусу" не йдеться, оскільки вона ніде не сертифікована і не зареєстрована

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує "ДС".

Таким чином він прокоментував можливість виробництва російської вакцини "Спутник V" харківським підприємством "Біолік".

"Сьогодні не існує російської вакцини від коронавірусу. "Спутник V" – це кандидат, і таких кандидатів у світі дуже багато. Для мене, і для України, і для будь-якої країни вакциною може називатися тільки те, що має авторизацію ВООЗ — вакцина, яка пройшла сертифікацію і реєстрацію в країнах, де дуже сувора реєстраційна політика. Це країни ЄС, США, Японія, Швейцарська конфедерація… Я не чув, що в якійсь із цих країн була зареєстрована або авторизована російська вакцина. Скоріше за все, це кандидат, але це не вакцина, тому сьогодні виробляти те, чого не існує – неможливо", – підкреслив Радуцький в ефірі програми "Право на владу".

Наразі, за словами нардепа, у світі близько 60 вакцин-кандидатів на різних стадіях розробки й випробувань.

"Дійсно, сьогодні політично можна красиво заявляти, що нам дають, а ми відмовляємося. Ми не можемо відмовитися від того чого не існує, Навіть якщо "Біолік", а я впевнений, що вони нічого протизаконного робити не будуть… навіть якщо вони захочуть це зробити, то не зможуть. Бо український митний кордон не перетне субстанція, яка не є зареєстрованою", – наголосив голова парламентського комітету.

Нагадаємо, раніше премʼєр-міністр України Денис Шмигаль поставив крапку в питанні закупівлі російської вакцини від коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua