• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ракетні навчання без пригод і Путінське "незначне"

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Ракетні навчання без пригод

В епіцентрі уваги українського інформпростору - сьогоднішній старт військових навчань української армії поблизу анексованого Криму за участю бойової і транспортної авіації, а також підрозділів зенітно-ракетних і радіотехнічних військ. Незважаючи на вчорашні кремлівські загрози, ніякої реальної російської реакції на навчальні стрільби не було, і, як відрапортував секретар РНБО Олександр Турчинов, ракети, випущені під час випробувань з полігону біля села Олександрівка Херсонської області, вразили намічені цілі і підтвердили свої бойові характеристики. Разгоняемая було "зрада" з приводу звуження сектора стрільб або сьогоднішнього закриття всіх КПВВ на админгранице з Кримом належного відгуку в українському інтернет-співтоваристві не мала. "Ракетні навчання проходять без пригод", - констатували в соцмережах.

Зростання української мілітаризації

Презентований сьогодні в Німеччині Глобальний індекс мілітаризації став ще однією темою активних обговорень в українському сегменті Всесвітньої павутини. Адже, згідно з даними німецьких дослідників, у 2016 році Україна піднялася в цьому рейтингу на 15-е місце з 23-го, яке наша країна займала в минулому році. Українці в Мережі масово цитують головний висновок, зроблений з цього приводу проводили дослідження експертами Міжнародного центру конверсії: "Інтенсивна мілітаризація спостерігається внаслідок анексії Криму Росією і тривалого конфлікту у Східній Україні". Від себе інтернет-користувачі додають, що це - цілком приємна новина, що стала реальністю виключно завдяки агресивної політики Путіна.

Путінське "незначне"

Тим часом сам Путін в урочистій обстановці звернувся до Федеральних зборів РФ з щорічним посланням, в якому розхвалював російську армію за бомбардування мирних міст в Сирії і окупацію Донбасу, називав заворовавшихся російських чиновників "чесними і порядними людьми" і сумно констатував, що весь світ веде війну проти Росії, поки що інформаційну. Втім, особливу іронію в соцмережах викликало не це, а невиразні пояснення про нинішніх реаліях російської економіки між "незначним" падінням, сменяющимся "незначним" з подальшим зростанням "незначним" падінням. А також фраза "Наша головна мета - збереження людей". І, звичайно, черговий факт падіння в сплячку при путінському виступі прем'єра Дмитра Медведєва.

Реклама на dsnews.ua

Донбаські водні пристрасті

Для українських інтернет-користувачів, які уважно стежать за новинами з окупованого Донбасу, головне слово дня - вода. Після ранкових обстрілу бойовиків "ДНР" знеструмлена Донецька фільтрувальна станція, припинила водопостачання не тільки контрольованої Україною Авдіївки, але і неконтрольованого Донецька і Ясинуватої. А через багатомільйонні борги вода з Попасної сьогодні перестала литися і в "ЛНР" включно із зневодненням "столичного" Луганська. Але, як заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, неоплачена вода за доброю українською волі все ж доходить до "ЛНР". Що моментально підірвало соцмережі з емоційним питанням "Доки"?

Ювілей волевиявлення українців

І в Twitter і на Facebook українці сьогодні відзначають 25 років з дня проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Ті, хто прийняв участь у цій епохальній волевиявлення українців, всі як один стверджують, що після складної чверті століття вчинили б так само. А не зуміли тоді проголосувати в силу малолітнього віку публічно шкодують про це. "Українська незалежність через 25 років після референдуму остаточно відбулася. І це - історичний факт, досі незрозумілий нашим ворогам", - висловлюють свою думку інтернет-коментатори.

    Реклама на dsnews.ua