• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Розробники CoronaVac заявили, що третя доза вакцини все-таки буде потрібна, але не всім

Розробники китайської вакцини CoronaVac з Sinovac Biotech рекомендують вводити додаткову, третю дозу вакцини людям у віці від 60 років

Реклама на dsnews.ua

Розробники оцінили рівні нейтралізують коронавірус антитіл після двох доз, а також ефект від введення третьої — бустерной (підсилюючої) дози, інформує "ДС" з посиланням на Liga.net. Було виявлено, що титри/концентрація антитіл у> 70% учасників фаз I/II клінічних досліджень CoronaVac впала нижче "ключового порогового рівня" (за який взятий середньогеометричні титр в районі 8,0) приблизно через півроку після другої дози (введеної через 28 днів після першої).

В рамках фази II третю дозу в різних концентраціях дали 303 учасникам в провінції Хебей, Китай. Третя доза до схваленого ВООЗ вмістом іммуногена (3 мкг) через вісім місяців після другої "швидко і помітно збільшила титри". Через тиждень після її введення вони виросли до 305: це в сім разів більше, ніж на 28 день після другої дози.

"Ми вважаємо, що швидка і сильна відповідь свідчить про те, що перші дві дози забезпечили вироблення імунної пам'яті", — пишуть автори дослідження. За їхніми прогнозами, захист від тяжкого перебігу ковіду "буде зберігатися довше, ніж захист від легкої інфекції".

Дослідники підкреслюють: поки невідомо, який захист залишається у людей після того, як концентрація антитіл знижується нижче зазначеного вище порога. Вони нагадали, що друга доза вакцини Pfizer-BioNTech стимулює "різко посилений вроджений імунну відповідь", і провели паралелі з CoronaVac.

Захист від зараження коронавірусів і розвитку ковіду забезпечують не лише антитіла, але також вроджений клітинний імунітет, який стимулюється СoronaVac і іншими вакцинами. Спори про його ролі при SARS-CoV-2 — від "незначною" до "основної" — тривають.

"Бустерна доза є імуногенною і необхідна літнім людям, які пройшли вакцинацію двома дозами CoronaVac", — йдеться в повідомленні.

За даними дослідників, частота небажаних реакцій після третьої дози "була стабільно низькою (близько 5%)" і "реактогенність вакцини була не відрізняється від реактогенності плацебо, що вказує на хорошу її переносимість".

"Наше дослідження підтримує ідею бустерної дози для літніх людей", — резюмували автори.

Як повідомляла "ДС", зараз всього в Україні щеплено 4 137 073 людини, з них отримали одну дозу — 4 137 071 повністю імунізовані — 2 401 647.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua