• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Регіони України можуть почати виходити з "червоних" зон наступного тижня, — Ляшко

У міністерстві охорони здоров'я вважають, що із наступного тижня регіони України почнуть виходити з "червоної зони" епідемічної небезпеки

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив на брифінгу 16 листопада, передає "ДС".

 "Початок виходу регіонів із червоного рівня епіднебезпеки прогнозовано можна очікувати з наступного тижня. Є низка областей, де знизився відсоток захворюваності, виписки почали стабільно переважати над госпіталізаціями, також знизився і відсоток зайнятих ліжок із киснем", — сказав Ляшко.

Голова МОЗ зазначив, що 18 областей продовжують перебувати у червоній зоні епідемічної небезпеки, з 18 листопада буде встановлено червоний рівень і на території Вінницької області.

Водночас, від часу встановлення червоного рівня епіднебезпеки у першому регіоні – Херсонській області – минуло 30 днів. 

"Це фактично такий же час, як у минулій хвилі. Тобто вчасно запроваджені карантинні обмеження дозволили нам іти середньостатистичними темпами", — сказав міністр.

Глава МОЗ також повідомив, що 64% ліжок під Covid-хворих зайнято по країні (понад 49 тисяч із 78 тисяч).

15 листопада зафіксовано антирекорд за летальними випадками – 838 смертей за добу, але Ляшко наголосив, що цей показник почне падати за 2 тижні після стабілізації рівня захворюваності. 

Середній час від появи симптомів до смерті у жовтні складав 14 днів.

За останні 3 місяці 94% госпіталізованих із коронавірусом не пройшли повний курс вакцинації, а вакциновані особи госпіталізуються у 5,5 раза рідше, ніж невакциновані, підкреслив Ляшко.

Нагадаємо, станом на ранок 16 листопада в Україні зафіксовано 16 308 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 5506 більше, ніж напередодні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua