• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Репетитор Зеленського розповів, як той вчив українську мову і що йому заважало

Педагог і автор десятків підручників з мови та літератури Олександр Авраменко розповів, як займався репетиторством з президентом Володимиром Зеленським

Реклама на dsnews.ua

За його словами, процес ускладнювало те, що в оточенні Зеленського майже ніхто не розмовляв державною мовою, інформує "ДС".

Авраменко стверджує, що Зеленський захотів підтягнути мову ще до президентських виборів і займався два роки.

"Про президентство не казав, розповідав, що планує знімати кіно українською мовою. А потім я здогадався: мабуть, це все-таки щось більше, в політику піде", – зізнався педагог в інтервʼю сайту "Обозреватель".

На думку Авраменка, опановувати мову Зеленському заважало те, що у нього не було часу займатися регулярно.

"Де тільки не займалися! І в аеропорту "Бориспіль", і в Межигірʼї … У нього свої гастролі, поїздки, у мене – свої. Найчастіше це було в офісі "Кварталу-95" на Лукʼянівці. Два роки він навчався, проте не систематично. Пʼять-сім занять – і три місяці або навіть пів року перерва. Потім знову три-чотири – і пауза. А для результату потрібна система", – розповів репетитор. додавши, що уроки були неформальними.

Авраменко вважає, що здібності до вивчення мов у Зеленського є, однак "гальмувало те, що ні в його сімʼї, ні в оточенні ніхто українською не розмовляв".

Нинішній мовний рівень президента Авраменко оцінює як "не безнадійний".

"Він ще далекий від ідеалу: мʼякі шиплячі замість "що", русизми, кострубаті граматичні форми… Працювати та працювати. Але життя змусило на українську перейти… і розмовляє він все краще", – констатував Авраменко.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що російська мова не є власністю Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua