• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Резніков заявив про медичний геноцид в ОРДЛО: смертність від коронавірусу вища, ніж будь-де у світі

Смертність від COVID-19 на окупованому Донбасі вища, ніж будь-де у світі, по суті, це — медичний геноцид

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це на форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді" заявив віцепрем'єр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає "ДС".

За його словами, українська сторона збирає всі дані про ситуацію з COVID-19 в ОРДЛО.

"Але навіть за тією статистикою, яку я можу дати, вона оприлюднена самими окупаційними адміністраціями, видно наступне: рівень летальності від COVID-19 в ОРДЛО значно вищий, аніж де-небудь у світі", — зазначив Рєзніков.

Він також навів дані окупаційних адміністрацій Донецька і Луганська. Зокрема, на непідконтрольній частині Донецької області смертність від коронавірусу становить 8,6%. Це в чотири рази вище, ніж на вільній території Донецької області і в середньому по Україні.

"У листопаді-грудні летальність узагалі була 11%, тобто кожен дев'ятий помирав від цього захворювання", — сказав віцепрем'єр.

На окупованій частині Луганської області летальність 8,7%. При цьому у людей немає можливості отримати медичну допомогу, проводиться недостатньо тестувань, а також окупанти блокують КПВВ.

"Це можна назвати медичним геноцидом. Це справжнє захоплення заручників, без перебільшення", — додав Резніков.

Нагадаємо, раніше в "ДНР" повідомили про прибуття в окупований Донецьк першої партії російської вакцини від коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua