• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Результати програми STEAM-CAMP: 500 викладачів точних дисциплін створили захопливі уроки для школярів

В Україні підбили підсумки лідерської освітньої програми для викладачів точних дисциплін у школах STEAM-CAMP. Після навчання 500 вчителів із Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя створили захопливі уроки з математики, фізики, хімії та інформатики для школярів

Реклама на dsnews.ua

Програму реалізовують Фонд розвитку Маріуполя, Запорізька платформа спільних дій, Криворізький фонд майбутнього за фінансової підтримки Групи Метінвест, повідомляє пресслужба Групи. Мета навчання – зацікавити молодь вивчати технічні науки і підвищити якість викладання цих предметів у школах для розвитку українських міст. Організатори проєкту хочуть, щоб на технічні напрямки в середніх і вищих навчальних закладах могли вступити всі охочі, і для цього ставлять за мету на третину проти попереднього року підвищити середній бал ЗНО з математики, фізики та хімії.

Які результати програми

Понад 5 тисяч учнів у 200 школах вже наступного року зможуть вивчати точні предмети по-новому. Всі уроки, що створили вчителі, будуть розміщені на спеціальній інтернет-платформі, де педагоги зможуть обмінюватися своїми доробками та застосовувати їх на практиці.

Усе це для того, щоб випускники шкіл могли показати гарні результати ЗНО і вступити до вишів. Для тих вчителів, чиї учні зможуть цього досягти, передбачено фінансову мотивацію: за кожного учня, який набере понад 170 балів на ЗНО і вступить до вишу на технічну спеціальність, передбачено премію в розмірі 10 тисяч гривень.

До фіналу STEAM-CAMP вчителі розробили понад 400 інтегрованих уроків, у яких використали всі здобуті під час навчання знання. Педагоги відзначають, що завдяки участі у програмі отримали цінну інформацію і вже почали застосовувати її на практиці, створюючи інноваційний навчальний контент.

"Такі ініціативи дуже важливі для організації освітнього процесу", — говорить викладач інформатики в початкових класах Артем Дудка.

"Це грандіозний проєкт, який потрібен не лише для технічних дисциплін, а й для інших спеціальностей", — вважає вчитель фізики та математики Сергій Аврахов.

"Ми бачимо, як викладачі змінюються, як змінюється їхній підхід, як вони впроваджують інтегровані уроки, які стають все цікавішими для наших дітей", — зазначає директор Департаменту корпоративної культури і розвитку персоналу Групи Метінвест Лілія Ткаченко.

Виші з Кривого Рогу, Маріуполя і Запоріжжя чекають абітурієнтів на понад 20 спеціальностей у Криворізькому національному університеті й Технологічному інституті Державного університету економіки і технологій, Приазовському державному технічному університеті, Запорізькому національному університеті та Запорізькій політехніці.

Як це було

Програма стартувала в лютому цього року у Кривому Розі та Маріуполі, а у квітні до них приєдналися вчителі із Запоріжжя. Відбір до програми найбільш зацікавлених вчителів проходив за допомогою відеотестування і написання есе. Навчання складалося із пʼяти модулів: лідерство в освіті, сучасні методології у навчанні, діджиталізація, критичне мислення, робота з інформацією і комунікація з учнями.

Учасники програми розробляли ідеальний STEAM-урок у групах. Потім їхні результати оцінювало компетентне журі, щоб зрештою учні викладачів-учасників проєкту змогли вступити на технічні спеціальності до вишів.

Нові підходи в розвитку STEAM-освіти, в тому числі її популяризація серед школярок і жінок, у фокусі міжнародної спільноти. У фіналі програми STEAM-CAMP вчителів привітали представники посольств Данії, Німеччини, Франції, Великої Британії, представництво ЄС в Україні, глава офісу ООН в Україні, офіс ООН Жінки в Україні, а також офіс ОБСЄ в Маріуполі.

Яке обличчя у науки

У рамках освітньої програми STEAM-CAMP у Маріуполі, Кривому Розі та Запоріжжі проходить виставка "Наука – це вона". Це освітній арт-проєкт, який реалізує STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Проєкт знайомить усіх охочих з українськими жінками-науковицями XX-XXI століть і спростовує думку, що наука – не жіноча справа.

Портрети дванадцяти дивовижних українок, які змінили світ, покликані надихнути сучасних школярок вдосконалюватися в точних науках і пишатися досягненнями співвітчизниць у технологіях та інноваціях.

    Реклама на dsnews.ua