• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Ринок — не баба Яга": лідер "слуг" розповів, як менше платити за газ

Реклама на dsnews.ua

Лідер партії "Слуга народу", народний депутат Олександр Корнієнко порадив українцям переходити на послуги НАК "Нафтогаз України", що дозволить зменшити платежі за газ

Про це Корнієнко сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Ринок – це не баба-Яга, якою треба лякати, це перше. Друге, коли ринок не працює або викривлений – є недосконала конкуренція. Створилася така ситуація, коли 80% облгазів належить крупному бізнесмену, який зараз не в Україні. Це ознаки певної монополії. Монополіями має займатися АМКУ, він завтра буде на зустрічі з депутатами фракції "Слуга народу", — заявив Корнієнко.

Депутат нагадав, що "Нафтогаз" зараз обслуговує 5% ринку, а "80% ринку обслуговують ті самі облгази, вони належать різним власникам, чверть із них одному власнику".

"Нафтогаз" поступово людей переводить. Дійсно, були огріхи в комунікації. При цьому, я хотів би звернутися до людей в прямому ефірі – коли люди в регіонах хочуть перейти на "Нафтогаз", на найдешевшу ціну газу, їм існуючий постачальник газу заважає це зробити. Їх залякують, що відріжуть газ, приходять раптово якісь люди, перевіряють лічильники, додатково опломбовують – це все ганебно. Ми просимо людей звертатися до депутатів місцевих рад, в першу чергу "Слуги народу", ми будемо допомагати, відкривати кримінальні справи тощо. Люди мають право обрати чесного постачальника з найнижчою ціною", — заявив він.

Нагадаємо, з січня 2021 в Україні підвищилася ціна на газ для населення. Мінімальна ціна буде вище грудневої на 11%, а максимальна — на 20,5%.

З 1 січня 2021 набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт.

Також підвищився тариф на доставку газу.

    Реклама на dsnews.ua