• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Різдво Пресвятої Богородиці: історія, заборони і традиція святкування

У вівторок, 21 вересня, християни східного обряду відзначають Різдво Пресвятої Богородиці або Другу Пречисту. Цей день вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

Реклама на dsnews.ua

Саме в цей день народилася Діва Марія, яка стала матірʼю Ісуса Христа, пише "ДС".

Історія свята

Батьками Марії були Іоаким та Анна. У них довго не було дітей, що стало причиною великого горя й осуду.

Одного разу первосвященник не прийняв приношення Іоакима, і той пішов у пустелю для молитов. Анна залишилася вдома і також вдалася до молитви. У цей час їм обом зʼявився ангел. "Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоєму будуть говорити в усьому світі", — сповістив він.

Після радісної звістки Анна та Іоаким зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму. Незабаром у них народилася дочка. Подружжя дало обітницю присвятити дитини Богу і віддало дівчинку до Єрусалимського храму, де вона служила до повноліття.

Заборони і традиції святкування

У цей день необхідно тримати пост, утримуватися від вживання їжі тваринного походження. У свято не можна лаятися, лихословити, конфліктувати, всі суперечки необхідно вирішувати мирним шляхом.

Думки і помисли повинні бути чистими, тому не можна бажати іншим зла і думати про погане.

У Різдво Пресвятої Богородиці не можна займатися важкою фізичною працею.

Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоровʼя та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

Віряни повинні відвідати церкву і багато молитися. Жінки зазвичай випікають хліб з ініціалами Р і Б, а потім зберігають його під іконами. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua