• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Родини медиків, які померли через коронавірус, "кинули" з компенсаціями, — ЗМІ (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Лише два десятки родин померлих від коронавірусу лікарів у повному обсязі отримали грошові компенсації від держави, усього таких родин в Україні, за офіційними даними, понад 230

Станом на 12 листопада було відомо про 236 смертей медиків від COVID-19, яким вони інфікувалися на роботі, інформує "ДС" із посиланням на сюжет Bihus.Info.

Спецкомісія, яка розслідує смерті медичних працівників, встигла розглянути 112 випадків і лише в 34 визнати, що лікарі справді заразилися на роботі. При цьому повні виплати отримали лише члени 21 родини померлих медиків – 1,57 млн грн на кожну сім’ю. 22 родини отримали – по 210,2 тис грн, в чотирьох випадках ще вирішується питання призначення виплат.

Серед родин померлих медпрацівників, які не отримали виплати, опинилася сім’я лікаря Івана Венжиновича, світлину з яким використовували по всій Україні для соціальної реклами із написом "Дякую".

Венжинович помер 30 вересня через двобічну пневмонію. У нього залишилася дружина – теж медик, і двоє дітей. Компенсації вони не отримали, бо ПЛР-тест показав негативний результат, хоча усі симптоми вказували на COVID-19. Вже після смерті Венжиновича МОЗ оновило накази, згідно з якими ПЛР-тест більше не єдиний показник, що визначає наявність хвороби.

 

Ще одна історія стосується Черкас, де лікар Олег Гайда 26 років працював хірургом у місцевій поліклініці. 30 червня лікар помер від ускладнень, спричинених коронавірусом. Йому було 52 роки. У справі Гайди дві комісії підтвердили, що лікар заразився COVID-19 на роботі, але попри це Фонд соцстрахування відмовився платити і через суд оскаржує рішення комісій.

Також журналісти відзначають, що за підрахунками благодійників, держава не забезпечила лікарів засобами індивідуального захисту.

Зокрема, закуплених масок вистачило на 15 днів роботи, респіраторів на 9 днів, а рукавичок – по одній мав би отримати кожен шостий медик. Закупівлі відбувалися ще влітку. Деякі лікарі стверджують, що самостійно купують та шиють собі захисні костюми, також допомагають волонтери.

Як писала "ДС", 15 грудня очільник МОЗ Максим Степанов записав відеозвернення до Верховної Ради через низькі зарплати медиків.

    Реклама на dsnews.ua