• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Рош га-Шана: з'явилося привітання від Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський привітав єврейську громаду України з Рош га-Шана (Новим роком за юдейським календарем) 

Привітання він розмістив на своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"Шановна єврейська громадо України та всі, хто святкує Рош га-Шана! Прийміть мої сердечні вітання з нагоди нового 5781 року", — написав він

Зеленський заявив, що для українських євреїв "ці дні завжди є часом для осмислення життя, самоаналізу та духовного налаштування на наступний рік".

Президент також висловив сподівання, що "для всіх нас він буде легшим, ніж рік, що минає".

"Задля безпеки життя та здоров’я людей, що є найвищою цінністю, ми були змушені обмежити масові заходи у країні, зокрема й частину традиційного відзначення цього свята", — зазначив глава держави.

Втім, він нагадав, що у Києві, Дніпрі, Умані, Єрусалимі, Нью-Йорку та в інших місцях планети єврейський народ молиться за мир і добробут для всього людства.

"Ми дякуємо всім за розуміння та взаємодію у важливих питаннях безпеки людей. Віримо, що разом ми обов’язково зможемо подолати всі виклики, що постали перед нами, і наступного року повернутися до звичного ритму життя", — зазначив Зеленський, побажавши також кожному "щасливого й солодкого Нового року".

Нагадаємо, у пʼятницю ввечері, 18 вересня, юдеї світу почнуть святкувати Новий рік за юдейським календарем — Рош га-Шана.

Особливо урочисто відзначають Рош га-Шана хасиди, які щороку масово приїздять з усього світу до Умані на могилу цадика Нахмана – засновника брацлавського хасидизму. Зазвичай на святкування Нового року сюди приїжджало 20-30 тисяч прочан з різних країн. Цього року через пандемію коронавірусу Україна обмежила паломництво хасидів до Умані.

    Реклама на dsnews.ua