• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росія не отримає воду для Криму навіть у разі війни, — віцепремʼєр

Російська Федерація в жодному разі не отримає воду для окупованого Криму з материкової України, навіть у силовий спосіб

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепремʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, інформує "ДС".

Він переконаний, що про війну за воду для Криму можна говорити тільки теоретично.

"Але не треба забувати, що цей канал (Північнокримський канал, — прим. "ДС") рукотворний, він не є природним. Його легко було свого часу зруйнувати, бо він рукотворний. І він тягнеться від реального наповнення, там, де є дебіт води. Тобто їм доведеться до Дніпра доходити? На північ країни, щоб скрізь контролювати цю воду? Це нереально. Це пів країни треба захопити", — сказав Резніков в інтервʼю "Українській правді".

Він нагадав, що на сьогодні у Росії близько мільйона військових, тому сумнівається, що Москва зможе виділити достатній контингент для наступу з Криму, щоб дійти до дамби в Новій Каховці.

"Ви ж знаєте, що захищаючись, досить мати менший склад. У нас з вами офіційний контингент — 250 000, публічні дані наших Збройних сил. Плюс 50 000 Нацгвардії. Плюс додайте сюди тих, хто вже через фронт пройшли, якщо не помиляюся, 460 000 наших громадян … Це буде дуже дорога історія для Росії. І тут головне питання — навіщо? Так просто воду вони не отримають, навіть силовим способом. Їм треба буде пролити кров російських солдатів", — резюмував Резніков.

Як неодноразово писала "ДС", в окупованому Криму стрімко міліють водосховища, що живлять великі міста, як наслідок — кримчани відчувають все більший дефіцит прісної води. Разом з тим окупаційна влада постійно звинувачує у "водній блокаді" Україну, при цьому не згадуючи про те, що велика кількість води йде не потреби російської армії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua