• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Російську мову позбавили статусу регіональної на Миколаївщині

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив у Facebook, передає "ДС".

"Нарешті це антиконституційне рішення, яке мали переглянути депутати в шестимісячний термін з дня набуття чинності закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", тобто два роки тому, скасоване. На превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради вкотре так і не знайшла сміливості його скасувати попри те, що питання неодноразово виносилося на голосування", — написав Кремінь.

Він сподівається, що найближчим часом депутати затвердять міську програму розвитку української мови як державної, запрацюють безкоштовні курси з вивчення української мови, а також буде призначений профільний заступник міського голови з питань мовної політики.

Кремінь зауважив, що за інформацією, яка є у розпорядженні Секретаріату Уповноваженого, досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад та в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей.

"Питання скасування досі чинних антиконституційних рішень постійно перебуває у нас на контролі", — додав Уповноважений.

Нагадаємо, раніше суд скасував рішення про визнання російської мови регіональною в Запорізькій області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua