• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Росія навіть під час пандемії продовжує мілітаризувати дітей у Криму, - правозахисники

Реклама на dsnews.ua

Незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби, Росія продовжує мілітаризацію дітей на анексованому Кримському півострові, чим порушує відразу декілька статей Конвенції про права дитини

Про це заявила на пресконференції експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, передає "ДС" з посиланням на "Крим. Реалії".

За її словами, насамперед йдеться про ст. 6 Конвенції, яка гарантує дітям захист їх здоров’я і життя. Сєдова підкреслила, що, незважаючи на заборону масових заходів у Криму через пандемію, там продовжують організовувати масові пропагандистські збори за участю дітей, яких одягають в форму так званої "Юнармії" і "змушують пропагувати службу в російській армії".

"Це ганебне порушення, яке загрожує безпеці дітей. Такі випадки ми реєструємо постійно, і вони організовувалися не тільки влітку, коли пандемія трохи вляглася, але і зараз, коли ситуація стає більш загрозливою. Минулими вихідними ми знову зафіксували в Криму участь дітей в таких заходах", – зазначила Сєдова.

Правозахисниця також звернула увагу на порушення ст. 8 Конвенції про права дитини, яка гарантує право на вибір громадянства.

"Дітей позбавили права вибору громадянства України, хоча формально Росія не може його забрати, але вона робить все, щоб нав’язати своє громадянство не тільки дорослим, але й дітям, особливо тим, хто залишився сиротами. У них взагалі немає вибору", – наголосила експертка.

За її словами, порушується і ст. 29 Конвенції, в якій мовиться, що дитина має виховуватися на принципах поваги до ООН, а також ст. 38, яка наголошує на вихованні у повазі до норм міжнародного гуманітарного права.

"Справа в тому, що в документах ООН засуджуються акти агресії однієї держави щодо іншої — це вважається злочином і це записано в документах ООН. Але Росія повністю цим нехтує і виховує в дітях позитивне сприйняття акту агресії і окупації, стверджуючи, що це перемога і досягнення", — каже Сєдова.

Експертка КПГ також повідомила, що всі задокументовані факти порушення прав дітей на півострові передали в ООН і Міжнародний кримінальний суд для притягнення винних до відповідальності.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів спростив процедуру вʼїзду з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму для українців у віці від 14 до 16 років.

    Реклама на dsnews.ua