• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Росія зібралася поїти кримчан стічними водами

Реклама на dsnews.ua

У анексованому Криму хочуть запустити систему очищення стічних вод, щоб повторно їх використовувати на потреби населення

Про це заявив російський віце-прем'єр і "куратор" півострова Марат Хуснуллін під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Кремля.

"Плануємо запустити систему очищення стічних вод для повторного використання в технічних цілях на існуючих і споруджуваних очисних спорудах", — сказав він.

За словами Хуснулліна, план РФ розрахований на реалізацію 14 заходів з 2020 по 2024 рік з фінансуванням в 48 млрд рублів (17,5 млрд грн).

Також "куратор" пояснив, що наразі на півострові деякі роботи проводяться з використанням прісної води з питних джерел.

"Частина робіт, в тому числі полив територій, прибирання міста, можна було б робити і технічною водою. Тому ми сьогодні теж в рамках реконструкції каналізаційно-очисних споруд "Південні" передбачаємо додатково таку функцію, щоб не тільки питною водою вирішувати всі питання, але щоб розділити на технічну воду і на питну ", — сказав Хуснуллін, цитує Obozrevatel.

Нагадаємо, раніше уряд Росії затвердив план по забезпеченню водопостачання окупованій АР Крим, який полягає в тому, що до 2023 року там планують побудувати промислові будівлі для опріснення морської води.

Як писала «ДС», в середині жовтня стало відомо, що води в Криму залишилося менше ніж на три місяці.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія здатна самостійно забезпечити Крим водопостачанням, без участі України.

    Реклама на dsnews.ua