• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Безглузда і нещадна. Чи прищеплять жителів Одеси тією ж вакциною, що і Медведчука

Ветеринарна і людська вакцини створюються на різних принципах. Тим часом російська вакцина від коронавіруса раптово виявилася саме ветеринарною. Зате всім щепленим нею і тим, хто вижив після щеплення, її творці обіцяють о-о-ось такі антитіла

Російська вакцина від Covid-19
Російська вакцина від Covid-19 / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про принципову різницю між двома видами вакцин розповів в ФБ Олександр Кудрявцев, голова російської біофармацевтичної компанії "Протеомарін".

"...Це навіть не минуле покоління, це вакцини з ветеринарії! Там є вакцини такі, пептидні, від ящуру, якими худобу колють, з міліграмовими кількостями антигену. Ну, типу, якщо здохне — не страшно, головне, щоб зараз не розносив. Але нікому при здоровому глузді не прийде в голову колоти це людям. Виявляється, прийшло. І це прийшло в голову одній з провідних наукових установ Росії".

Вакцина от Вектора разочаровалаДолго они не публиковали свой состав, но сейчас опубликовали и я разочарован. Честно...

Gepostet von Alexander Kudryavtsev am Donnerstag, 15. Oktober 2020

Не знаю, право, що так здивувало Кудрявцева. Те, що в Кремлі, а слідом і в усіх державних установах РФ, до росіян ставляться як до худоби, давно і добре відомо.

Айболити з НДЦ ім.Гамалеї

І ось, худоба, щеплена скотинячою вакциною, натурально, почала вмирати. Так, в Санкт-Петербурзі на днях помер 59-річний глава російської окупаційної адміністрації української Ялти Іван Імгрунт. Офіційний діагноз — коронавірус, але ж такого цінного кадра не могли не прищепити? А якщо так, то, мова, ймовірно, не про коронавірус, а про наслідки вакцинації?

Втім, є і ймовірність, що Імгрунт просто поступився своєю дозою вакцини Віктору Медведчуку. Але і Медведчук, щеплений цим шедевром російських технологій, все-таки захворів коронавірусом, про що повідомив у Facebook і блогер Андрій Дзіндзя.

Реклама на dsnews.ua

"Медведчук захворів на коронавірус. Путінська вакцина не допомогла, і це найкраща реклама фуфловакцини", — написав він. Дійсно, якщо російська ветеринарна вакцина не подіяла на лідера ОПЗЖ, з нею, безумовно, щось не так, і це щось дуже схоже на фіаско.

Крім ризику для щепленого через величезну, 225-250 мкг дози антигену (зазвичай в людських вакцинах його не більше 45-50 мкг) російський "Супутник V" містить ще й 700 мкг гідроксиду алюмінію, вкрай небезпечного для людини і який не виводиться з організму. Гідроксид алюмінію з'являється там через особливості ветеринарної технології фармвиробництва. У ветеринарії з цим миряться, виходячи з того, що тварини до забою живуть порівняно недовго, і гідроксид алюмінію не заподіє якості продукту помітної шкоди. Нагадаю, що для повноцінного, нібито, щеплення необхідні дві дози "Супутника", що означає до 500 мкг антигену і 1,4 мг гідроксиду алюмінію. Втім, якщо росіян готують на забій, переживати за їх долю немає підстав.

Нагадаю також, що доктор Айболить, запозичений Корнієм Чуковським у Х'ю Лофтінга, теж був ветеринаром. Так що довіра до ветеринарних методів лікування в росіянах вихована з дитинства.

Числом перемагаючи якість

Але допитливим думкам і оч.умілим рукам російських вакцинаторів тісно в стінах одного тільки НДЦ ім. Гамалеї. Вже давно було відомо про другу вакцину, "ЕпіВакКорона", яка розроблялася в НДІ "Вектор". Московський Центр ім. М. Чумакова готує до реєстрації третю вакцину. На підході і четверта, яку розробили деякі, не названі поки, "вчені" в окупованому Криму — і вже, напевно, її-то обов'язково випробують на Медведчукові та інших політиках з ОПЗЖ.

Тим часом віцепрем'єр Тетяна Голікова повідомила, що перша вакцина, "Супутник V", вже надійшла в регіони, а Росспоживнагляд заявив про виявлення аж 15 ліків, "перспективних для створення лікувальних препаратів проти COVID-19". Очевидно, що шанси росіян померти від коронавіруса будуть стрімко падати, а можливості загинути від його лікування — ставати все доступнішими і різноманітнішими.

Тим більше, що зі створенням людських вакцин все поки йде дуже складно. Фірми Johnson&Johnson, Eli Lilly і AstraZeneca, зіткнувшись з побічними ефектами, були змушені перервати тестування, зайнявшись удосконаленням своїх препаратів. Причина тут зовсім не у відставанні західної фармацевтичної науки і небувалому прориві російської, а у відповідальному ставленні до людського життя. Адже, якщо щеплені російською вакциною росіяни, а також жителі країн, влада яких здатна масово щеплювати своїх громадян ветеринарним препаратом, почнуть вмирати, нехай навіть через одного, ніхто з розробників ніякої відповідальності не понесе. На Заході ж такі експерименти вже не проходять. Ветеринари можуть застосовувати там свої таланти виключно на тваринах.

І, нарешті, чи зможе Росія, хоча б в перспективі, створити безпечну і ефективну вакцину від COVID-19? На думку DW, такий варіант виключений як мінімум з двох причин.

По-перше, в Росії розробкою вакцин займаються державні бюджетні підприємства: НДЦ ім. Гамалеї належить міністерству охорони здоров'я РФ, "Вектор" — Росспоживнагляду, Центр ім. М. Чумакова — Російської академії наук (РАН). Це створює ситуацію, аналогічну космічним програмам: держава, тим більше Росія, виявляється не в змозі повноцінно фінансувати такі дорогі проєкти.

Крім того, розробники, підзвітні акціонерам, що інвестували свої кошти, перебувають під більш жорстким контролем і мають менше можливостей приховувати свої провали і недоліки своїх виробів, ніж працівники державних підприємств. Останні, навпаки, виявляються під сильним тиском чиновників, які поспішають відрапортувати про досягнуті успіхи. Тим більше, що в зовсім вже сумнівних випадках такі вакцини можна випробувати і за межами Росії. Наприклад, на молдаванах, на населенні окупованої частини Донбасу, або на жителях Одеси, історико-топонімічна комісія якої прийняла рішення про повернення проспекту Небесної Сотні колишньої назви "імені Маршала Георгія Жукова". А це, погодьтеся, створює відмінну і міцну основу для випробування на одеситах російських ветеринарних вакцин.

    Реклама на dsnews.ua