• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

РосСМИ повідомили про нові химвыбросах в Криму

Реклама на dsnews.ua
Окупанти заявили про перевищення рівня концентрації шкідливих речовин у повітрі в Криму, в чому також звинуватили Україну

Про це заявила так звана "керівник регіонального управління Росспоживнагляду Наталія Пеньковська, передає "ДС" з посиланням на "РИА Новости".

Вона зазначила, що порівняно з початком тижня ситуація погіршилася.

"Ми зареєстрували перевищення гранично допустимих концентрацій по хлористому водню і сернистому ангидриду. Цифри перевищують фоновий рівень. Перевищення гранично допустимих концентрацій по хлористому водню у нас зареєстровано в селі Перекоп, це найближча точка до кислотонакопителю. Перевищення середньодобової концентрації відзначаються в дев'ять разів", - сказала Пеньковська.

При цьому вона заявила, що здоров'ю жителів нічого не загрожує.

Окупаційна влада півострова розглядають шість причин забруднення атмосфери.

Серед версій: викид шкідливих речовин підприємством "Титанові інвестиції", перевищення рівнів викиду шкідливих речовин підприємств "Бром" і "Кримський содовий завод" (обидва знаходяться в Красноперекопську), перевищення обсягів та концентрації скидання сірчистої кислоти заводом "Титанові інвестиції" в кислотонакопитель і порушення правил експлуатації цим підприємством кислотонакопителя.

При цьому однією з причин окупанти назвали "скидання невстановлених речовин з території України".

Нагадаємо, 24 серпня жителі Армянська розповіли про викид невідомої речовини в атмосферу, з-за якого на дахах будинків і предметах з'явився липкий наліт рожевого кольору. Представник окупаційної влади в Криму Сергій Аксьонов уточнив, що викид відбувся на місцевому заводі "Кримський титан", але переконував жителів міста, що небезпеки для здоров'я немає. "Віце-прем'єр" окупованого Криму Ігор Михайличенко заявляв, що причиною шкідливих викидів в Армянську і його околицях стали спека і тривала відсутність опадів, які призвели до випаровування хімічних речовин із кислотонакопителей заводу.

4 вересня окупаційна влада Криму повідомили, що роботу "Кримського титану" призупинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей.Жителі Каланчака Херсонської області 4 вересня почали скаржитися на погіршення самопочуття. Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомив, що передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська в ООН, ОБСЄ, ВООЗ та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Національна поліція України відкрила кримінальну справу за фактом подій у окупованому Росією Армянську, де стався викид хімічних речовин.

Слідчі ГУ Національної поліції в АР Крим та місті Севастополі вважають, що Кремль міг цілком усвідомлено піти на екологічну катастрофу в окупованому Армянську, щоб використовувати це проти України.

    Реклама на dsnews.ua