• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

З початку року від укусів змій постраждали 36 українців

Реклама на dsnews.ua

В Україні з початку поточного року від укусів змій постраждали 36 осіб, смертей не зафіксовано

Про це йдеться в повідомленні прес-служба Центру громадського здоров'я Моз України, передає "ДС".

Серед постраждалих є шість дітей.

"З початку року в Україні 36 людей постраждали від укусів змій. З них шестеро — діти. Найбільше постраждалих зафіксовано у Житомирській, Запорізькій, Львівській та Донецькій областях. Для порівняння, за аналогічний період минулого року 125 людей постраждали від укусів змій. З них 29 — діти", — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, летальних випадків від укусів змій в 2019 році і протягом семи місяців 2020 року не було. У ЦОЗ розповіли, які змії живуть в Україні.

"В Україні живуть три види отруйних змій, вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни. Вони поширені по всій території країни, та багато видів мають природоохоронний статус. Не всі ці тварини є отруйними і зазвичай виявляють агресію тільки в разі небезпеки", — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що змії в Україні активні з квітня по жовтень. Найбільше шансів зустріти їх — у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні.

"У разі укусу намагайтеся як можна швидше потрапити до лікаря. Тільки професійний медик зможе надати необхідну допомогу. Однак пам'ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки дуже рідко призводить до смерті", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні з початку місяця за станом на 8 серпня на водних об'єктах потонуло 20 осіб.

    Реклама на dsnews.ua