• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Відсьогодні випускники зможуть подавати електронні заяви до вишів

Реклама на dsnews.ua

13 серпня стартує подання електронних заяв для вступу на освітній рівень "бакалавр"

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти, передає "ДС".

Сьогодні, 13 серпня, розпочинається прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Заяви подаються онлайн через електронні кабінети до 22 серпня (до 16 серпня — для вступників, які проходять творчі конкурси або складають вступні іспити замість ЗНО у виші, але не зробили цього у період з 1 по 12 серпня).

Вступники можуть подати до пʼяти заяв на бюджет у будь-який виш без обмеження щодо кількості спеціальностей. Кількість поданих заяв на контракт не обмежується.

У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він обов'язково встановлює її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. Встановлення пріоритетності – це важливий крок, адже її зміна після подання заяви є неможливою.

"Перед поданням заяв вступники можуть оцінити свої шанси отримати бюджетне місце на конкретну спеціальність, скориставшись інформацією про прохідні бали минулих років на поточну конкурсну пропозицію. Як свідчить практика, кардинально вони не змінюються, лише можуть зростати на топові спеціальності", — зазначили у МОН.

Слідкувати за цьогорічними рейтингами вступники зможуть після початку подання заяв на сайтах https://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/. Планується, що інформація оновлюватиметься щодоби.

"Важливо памʼятати, що після подання першої заяви внести будь-які зміни до електронного кабінету буде вже неможливо. Тому краще пересвідчитись ще раз, що всі дані завантажені у е-кабінет коректно. Зміна середнього бала після подання першої заяви можлива лише шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява", — кажуть у міністерстві.

Вступники, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі та внесені до Реєстру осіб зі спеціальними умовами, мають переконатися, що під час подання заяв у них зазначена відповідна категорія пільги і що вона підтверджена закладом після подання заяви.

У МОН нагадали: не обовʼязково намагатися подати заяви у перший день — це жодним чином не впливає на участь у конкурсному відборі, але і не варто це відкладати на останню годину.

Міністерство радить вступникам ознайомитись з інструкціями щодо подання заяв і бути максимально уважними. Якщо, наприклад, абітурієнт побачив у е-кабінеті навпроти своєї заяви статус "Потребує уточнення вступником", у жодному разі не слід її скасовувати, потрібно звернутись до вишу та надати необхідні розʼяснення – скасування заяв призводить до втрати пріоритетності, і потім вже неможливо подати заяву з такою ж пріоритетністю.

Рекомендації на бюджет оприлюднять не пізніше 27 серпня, виконати вимоги до зарахування потрібно буде до 18:00 31 серпня, а зарахують таких вступників 5 вересня.

Як повідомляла "ДС", раніше МОН надало інструкцію для абітурієнтів, які не не можуть зареєструвати особистий електронний кабінет через помилки у документах про повну загальну середню освіту.

    Реклама на dsnews.ua