• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Із затонулого під Одесою танкера Delfi стався новий витік нафтопродуктів

Реклама на dsnews.ua

Фахівці Державної екологічної інспекції Одеської області виявили в акваторії біля затонулого танкера Delfi нафтові плями і сіру плівку сріблястого кольору загальною площею 70 квадратних метрів

Про це написав голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

За його словами, в результаті витоку концентрація нафтопродуктів у воді перевищує в 5,8 рази гранично допустимого показника.

"Цей факт зафіксовано в акті обстеження морської акваторії і відбору проб води в місці забруднення №144 від 3 вересня 2020 року. Лабораторні дослідження показали перевищення у воді нормованих значень гранично допустимих концентрацій в 5,8 рази. Показник склав 0,29 мг/дм³, що зазначено у відповідному протоколі вимірювань показників складу та властивостей вод", — написав він.

За словами Мальованого, витік нафтопродуктів стався через роботи, пов'язані з підняттям і стабілізацією судна.

Як зазначив держінспектор, представники Одеської філії ДП "АМПУ" оперативно провели невідкладні роботи для усунення забруднення біля підтопленого танкера із застосуванням сорбенту. Однак оцінити збитки за шкоду навколишньому середовищу інспекція зможе тільки після того, як танкер Delfi остаточно приберуть з акваторії Чорного моря.

Нагадаємо, раніше в Екоінспекції запевняли, що успішне підняття Delfi не привело до забруднення Чорного моря.

3 вересня Господарський суд Одеської області наклав арешт на танкер Delfi, частково задовольнивши клопотання Адміністрації морських портів.

Як повідомляла " ДС ", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом було виявлено витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобов'язання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, вже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилася невдачею, оскільки у одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксирують до Чорноморська. Адміністрація морських портів України повинна до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Після чергової витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня, було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

26 серпня затонуле біля Одеси судно поставили на рівний кіль. Це сталося майже через рік після аварії і після численних фактів забруднення моря нафтопродуктами з танкера.

    Реклама на dsnews.ua