• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

СБУ ліквідувала угруповання, яке обкладало "даниною" бізнесменів на Харківщині (ФОТО, ВІДЕО)

Служба безпеки України ліквідувала на Харківщині потужне злочинне угруповання, до складу якого входило майже 50 осіб, серед яких діючі правоохоронці, а також чоловіки із досвідом ведення бойових дій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужжби СБУ, передає "ДС".

За попередніми даними слідства, зловмисники займалися рекетом бізнесменів, зокрема у сфері ритуальних послуг. Вони мали чітку структуру і вчиняли тяжкі злочини економічного та насильницького характеру.

Обсяг їхнього "прибутку" становив понад 1 млн грн щомісяця.

Зокрема, зловмисники "обклали даниною" місцевих підприємців і у разі відмови — погрожували насильством і фізичною розправою. Задокументовано випадки, коли учасники угруповання завдавали шкоди особистому майну підприємців, які відмовлялися платити, зокрема підпалювали автомобілі.

"Угруповання мало великий вплив на представників органів місцевої влади. СБУ задокументувала, що його злочинній діяльності сприяли посадові особи одного з комунальних підприємств Харківської міської ради", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час обшуків вилучили великi суми грошей, чорновi записи облiку "поборів з підприємців", зброю, боєприпаси, а також посвiдчення дiючих спiвробiтникiв Нацполіції.

Дії зловмисників кваліфікуються за трьома статтями Кримінального кодексу України: 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 189 (вимагання) та 206 (протидія законній господарській діяльності).

Учасникам злочинного угруповання готується повідомлення про підозру. 

Нагадаємо, раніше СБУ ліквідувала в Івано-Франківській області потужну "ботоферму", яка виконувала завдання замовників з Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua