• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

СБУ спіймала переселенця з Криму, який працював на "військовий комісаріат РФ"

Служба безпеки України оголосила підозру чоловіку, який допомагав у проведенні незаконних призовних кампаній серед громадян України в анексованому Криму

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

За даними слідства, ділок на момент окупації півострова був власником приватного підприємства у Сакському районі Криму, займався пасажирськими перевезеннями. Після окупації півострова Росією перереєстрував фірму відповідно до законодавства РФ та продовжив діяльність.

Встановлено, що у 2016-2017 роках підприємець уклав з "військовим комісаріатом Республіки Крим" контракт: зобов’язувався надавати транспортні засоби для перевезень призовників.

"Для цього зловмисник задіяв транспортні засоби власного приватного підприємства. Перевозив призовників з військових комісаріатів різних районів півострова до збірного розподільного пункту "Республіки Крим" та залізничного вокзалу у Сімферополі", — кажуть у СБУ.

Під час лише однієї призовної кампанії його транспорт мав здійснити 496 рейсів, перевізши 3200 людей. Сукупна вартість послуг становила понад 1 млн російських рублів.

Чоловік зареєстрований як переселенець на території Херсонської області. Коли він намагався в’їхати до України, йому оголосили підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України — за сприяння незаконній діяльності "військового комісаріату Республіки Крим" під час проведення незаконних призовних кампаній в Криму.

Санкція статті — від 8 до 12 років увʼязнення.

Як писала "ДС", СБУ підозрює колишнього очільника Харківського державного авіаційного виробничого підприємства в розтраті 30 млн грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua