• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

СБУ викрила багаторічну схему незаконних поставок російських добрив (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України задокументувала механізм несплати антидемпінгових мит на сотні мільйонів гривень постачальниками мінеральних добрив з Росії

Про це сьогодні повідомив пресцентр СБУ, передає "ДС".

Оперативники спецслужби встановили, що постачальники з РФ через українських дистриб'юторів протягом 2014-2018 рр. ввозили міндобрива з порушенням митних правил. Комерсанти в документах міняли код класифікації товару, щоб продукція не підпадала під дію антидемпінгових мит, встановлених Мінекономіки. У зв'язку з цим постачання міндобрив здійснювали за найменшою ставкою мита, що призвело до несплати до державного бюджету митних мит на сотні мільйонів гривень.

Встановлено, що після рішення Ради нацбезпеки і оборони України у травні 2018 р. про внесення російських виробників міндобрив в "санкційний" список, організатори налагодили незаконну поставку продукції з РФ.

За рішенням суду правоохоронці провели 6 обшуків в офісах комерсантів і 23 огляди складських приміщень на території Харківської, Хмельницької, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Київської, Черкаської областей та у Києві.

У ході проведених слідчих дій вилучено близько тисячі тонн мінеральних добрив російського походження, первинну бухгалтерську документацію, податкову звітність, митні декларації і комп'ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ознаками складу кримінального злочину за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, проводиться досудове розслідування.

    Реклама на dsnews.ua