• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

СБУ розкрила міжнародну шахрайську схему сурогатного материнства

Служба безпеки України викрила у Вінницькій області міжнародну злочинну схему сурогатного материнства

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ, повідомляє "ДС".

"Зловмисники створили шахрайський бізнес під виглядом надання фіктивних послуг з програми сурогатного материнства. Послугами ділків скористалося, щонайменше, 50 іноземців і громадян України, сума заробітку складала майже $1 млн. Організував схему вінницький "бізнесмен". Разом із спільниками чоловік створив приватні компанії, у тому числі псевдоклініку, не маючи ні ліцензії на ведення медичної практики, ні штату лікарів", — пише пресцентр.

Суть схеми полягала в тому, що фігуранти пропонували клієнтам повний пакет послуг для участі у програмі сурогатного материнства: укладення фіктивного шлюбу, внесення недостовірних даних до медичних документів, пошук сурогатних матерів.

Але насправді підозрювані надавали своїм клієнтам неправдиву інформацію, тим самим відкладаючи час викриття злочинної діяльності.

Як повідомляють правоохоронці, фігурантів було сконцентровано на іноземних клієнтах, яких шукали в інтернеті. Зловмисники розміщували неправдиву інформацію про нібито успішну діяльність "провідної медичної клініки".

"За свої шахрайські послуги зловмисники отримували $30–50 тис. Після отримання повної оплати або більшої її частини зловмисники припиняли спілкування з клієнтами. Лише у поодиноких випадках для громадян, які вважали, що вони брали участь у програмі допоміжних репродуктивних технологій, сурогатні матері народжували дітей", – уточнили в СБУ.

Під час обшуків в офісних приміщеннях, місцях проживання та в автомобілях учасників схеми правоохоронці виявили:

  • медичну документацію із підтвердженням протиправної діяльності;
  • свідоцтва про шлюб іноземців із громадянками України;
  • договори з іноземними громадянами щодо надання посередницьких послуг;
  • заяви про визнання батьківства іноземними громадянами;
  • нотаріальні довіреності, підписані українськими громадянками щодо представництва інтересів;
  • чорну бухгалтерію, банківські карти, якими відбувалися розрахунки і велику суму іноземних готівки.
Вилучені речові докази;
Вилучені речові докази;

Організатору схеми та його спільниці повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання – 12 років ув'язнення.

Як писала "ДС", СБУ розкрила на Харківщині групу, яка продавала немовлят іноземцям нібито за програмою сурогатного материнства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua