• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

СБУ спіймала сирійців, які відправляли з Києва гроші терористам

Служба безпеки України викрила у Києві організовану групу вихідців з Сирії, яка займалася незаконними валютними переказами, в тому числі в інтересах міжнародних терористичних угруповань

Реклама на dsnews.ua

 Транзакції проводилися в обхід банків, в рамках так званої системи "хавала", повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу СБУ.

Правоохоронці провели низку обшуків у Києві та Одеській області і вилучили готівку на суму понад 3,9 мільйонів гривень, банківські картки, які використовувались для незаконних операцій, "чорну бухгалтерію" та інші матеріали, що мають доказове значення.

"Оперативники спецслужби встановили, що через систему, яка функціонує поза українським законодавством та поза контролем фінансового моніторингу України, ділки проводили фінансові операції в інтересах учасників міжнародних терористичних угруповань" – заявили в СБУ.

Наразі у Києві організатору схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення у сфері протидії легалізації грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Триває досудове слідство.

Довідка. "Хавала" – назва систем позабанківських валютних переказів, побудованих на договірно-розрахунковий засадах, яка має широку географію поширення і активно використовується на території Близького та Середнього Сходу.

Зазначена система грошових переказів активно використовується членами терористичних та інших злочинних угрупувань при легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.

Як повідомляла "ДС", 15 березня Служба безпеки України викрила протиправний механізм фінансування окупаційної адміністрації Росії на окупованій території Луганщини.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua