• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

СБУ затримала шахраїв, які продавали підроблену вакцину від COVID-19

Служба безпеки України викрила міжнародне угруповання, яке продавало підроблену вакцину від коронавірусної хвороби

Шахраї працювали перш за все на клієнтів з Росії та Індії
Шахраї працювали перш за все на клієнтів з Росії та Індії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

До складу угруповання входили громадяни України, Росії, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Після того як американська компанія Pfizer офіційно почала постачати до України вакцину від COVID-19, шахраї вирішили на цьому заробити.

Вони розмістили в інтернеті рекламу підприємств, зареєстрованих на території України, які начебто готові поставляти вакцину від Pfizer. Щоб переконати клієнтів у наявності препарату, надавали потенційним покупцям підроблені гарантійні листи від українських банків. Серед іншого, там були зазначені розрахункові рахунки для переведення коштів, відкриті на громадян України. Вартість однієї дози становила 250 доларів.

Шахраї працювали перш за все на клієнтів з Росії та Індії — саме туди була таргетована їхня рекламна кампанія. Задокументовано факти отримання передплати на тисячі доларів США.

"Відповідно до політики американської компанії "Pfizer Products Inc" постачання вакцини проти COVID-19 здійснюється виключно за контрактами, укладеними між компаніями групи Pfizer та державою", — зазначили у СБУ.

Як писала "ДС", у Франції після вакцинації препаратом AstraZeneca зафіксували нові випадки тромбозу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua