• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

СБУ завадила підконтрольним Росії хакерам атакувати українські урядові ресурси

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували масштабну хакерську атаку на урядові ресурси України

Атаку здійснило підконтрольне ФСБ Росії хакерське угруповання Armageddon
Атаку здійснило підконтрольне ФСБ Росії хакерське угруповання Armageddon
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

За даними СБУ, атаку здійснило підконтрольне Федеральній службі безпеки Росії хакерське угруповання Armageddon. Через дії хакерів куратори з країни-агресора могли отримати доступ до секретних даних вищих органів державної влади України.

"Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося нейтралізувати наслідки та усунути передумови для потенційного несанкціонованого доступу російських спецслужб до державних інформаційних ресурсів", — кажуть у відомстві.

Про виявлені кіберзагрози СБУ поінформувала органи державної влади через платформу MISP-UA. На цій платформі Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ розмістив:

  • відповідні індикатори кіберзагроз;
  • рекомендації щодо заходів із виявлення і попередження фактів несанкціонованого втручання;
  • інструменти для пошуку шкідливого програмного забезпечення.

"Наразі СБУ спільно з Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора вживає всі необхідні заходи для фіксації численних кібератак з боку іноземних спецслужб. Правоохоронці здійснюють ефективне розслідування кіберінцидентів для встановлення всіх причетних осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності", — зазначили у Службі безпеки.

Як писала "ДС", у Київській області СБУ припинила діяльність хакерів, які зламували профілі у соцмережах та месенджери користувачів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua