• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

СБУ завадила відродити "радянські структури" на Дніпропетровщині

Служба безпеки України припинила діяльність групи, яка хотіла заснувати фейкові "народні ради" та "силові структури" у Дніпропетровській області

Підозрювані — прихильники "відновлення СРСР"
Підозрювані — прихильники "відновлення СРСР"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Як зазначається, підозрювані — прихильники "відновлення СРСР", які хотіли посягнути на конституційний лад України.

"Місцева мешканка з "досвідом роботи" у процесах створення псевдовладних утворень залучила до участі в антидержавних заходах майже 100 осіб. Усе це — за координації російської громадської організації "Верховна Рада СРСР", — кажуть у СБУ.

За інформацією спецслужби, "голова Верховної Ради УРСР" роздавала учасникам групи "довідки про громадянство СРСР". Вона також проводила агітацію із закликом взяти участь у псевдовиборах нових "державних органів".

"У формуванні "силового блоку" фейкових органів Дніпропетровської області взяли участь члени незареєстрованого осередку російського "Міжнародного союзу радянських офіцерів", — додали у відомстві.

Під час обшуків вдома в організатора й активних учасників групи правоохоронці знайшли:

  • документацію фейкових "народних рад";
  • комп’ютерну техніку, яку зловмисники використовували для виготовлення "довідок про громадянство СРСР";
  • списки учасників групи;
  • листування з кураторами з Росії.

Справу розслідують за ч. 2 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Як писала "ДС", СБУ припинила діяльність ботоферми в Черкасах, яка поширювала в мережі російську пропаганду для дестабілізації ситуації в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua