• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

СБУ зловила ділків, що забезпечували бажаючих емігрувати до ЄС фальшивими документами

Реклама на dsnews.ua

СБУ провела затримання членів організованої злочинної групи, які виготовляли фальшиві документи для нелегальної міграції іноземців до країн Євросоюзу

Про це йдеться у повідомленні прессслужби СБУ, передає "ДС".

"Зловмисники виготовляли фальшиві паспортні документи держав ЄС для вихідців з країн підвищеного терористичного ризику з Середньої Азії та Близького Сходу. Оперативники спецслужби задокументували понад 300 епізодів виготовлення підроблених ID-карток та закордонні паспорти країн Євросоюзу. Також встановлено понад 20 так званих "оптових замовників" фальшивих документів у 12 регіонах України", — вказано у повідомленні.

Правоохоронці також вказують, що середній обсяг підроблених документів становив від 200 до 320 одиниць щомісяця. Орієнтовна кількість виготовлених зловмисниками фальшивих документів за період діяльності злочинної групи з початку 2017 року становить майже 4 тисячі.

"За результатами проведення спецоперації на території Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей оперативники спецслужби викрили всіх учасників злочинної групи, у тому числі "оптового замовника" – співробітника Національної поліції. Також блоковано роботу цеху з виготовлення підроблених документів", — відзначили у Службі.

Також у СБУ додають, що під час слідчих дій правоохоронці вилучили у зловмисників зразки фальшивок, обладнання для їх виготовлення, велику суму у готівці, отриману від протиправної діяльності, та інші речі, що мають доказове значення.

Всі вони, вказують правоохоронці, будуть направлені на експертизу. Крім того вилучено 5 одиниць вогнепальної мисливської зброї, яка зберігалася без відповідних дозволів та з ознаками переробки.

Наразі 6 фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Досудове розслідування триває.

"Операцію проводили співробітники Департаменту захисту національної державності СБ України спільно з ДБР під процесуальним керівництвом Прокуратури Київської області", — відзначили у СБУ.

    Реклама на dsnews.ua