• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Сьогодні - шоста річниця визволення Слов'янська та Краматорська

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 5 липня, виповнюється 6 років з дня звільнення українською армією від російської окупації Краматорська і Слов'янська

Про це йдеться у повідомленні Укрінформ, передає "ДС".

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор. У той же день передові сили Національної гвардії увійшли і в Краматорськ. Першими йшли розвідники і сапери, за ними - інші військові підрозділи.

Звільнення цих міст, майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою українських військових над сепаратистськими бандформуваннями. Тікаючи, окупанти залишили після себе величезні арсенали зброї російського виробництва і залякане місцеве населення.

У звільнених містах поступово налагоджувалося мирне життя, почали працювати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де зараз знаходиться Донецька обласна державна адміністрація. Як відомо, бойові дії на Донбасі тривають з квітня 2014 року.

Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької та Луганської областей. У липні 2014 року, крім Слов'янська та Краматорська, українські військові звільнили від російської окупації Дружківку і Бахмут - 6 липня, Костянтинівку - 7 липня, Торецк - 21 липня, Авдіївку - 29 липня.

    Реклама на dsnews.ua