• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Сьогодні - шоста річниця визволення Слов'янська та Краматорська

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 5 липня, виповнюється 6 років з дня звільнення українською армією від російської окупації Краматорська і Слов'янська

Про це йдеться у повідомленні "Укрінформ", передає "ДС".

5 липня 2014 р. о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор. У той же день передові сили Національної гвардії увійшли і в Краматорськ. Першими йшли розвідники і сапери, за ними - інші військові підрозділи.

Звільнення цих міст, що майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою українських військових над сепаратистськими бандформуваннями. Тікаючи, окупанти залишили після себе величезні арсенали зброї російського виробництва і залякане місцеве населення.

У звільнених містах поступово налагоджується мирне життя, почали працювати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 р. Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де зараз знаходиться Донецька обласна державна адміністрація. Як відомо, бойові дії на Донбасі тривають з квітня 2014 р.

Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької та Луганської областей. У липні 2014 р., крім Слов'янська та Краматорська, українські військові звільнили від російської окупації Дружківку і Бахмут - 6 липня, Костянтинівку - 7 липня, Торецьк - 21 липня, Авдіївку - 29 липня.

    Реклама на dsnews.ua