• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Сексизм і приниження жінок: в Раді вимагають вибачень від Міноборони через "парад на підборах"

Народні депутати вимагають вибачень від Міністерства оборони щодо підготовки параду до 30-річчя Незалежності України, в якому жінки-військові братимуть участь на підборах

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцеспікера парламенту Олена Кондратюк під час засідання 2 липня, інформує "ДС".

На її думку, це є ганебним рішенням, яке аж ніяк не викликає поваги до керівництва відомства.

"Ми з повагою ставимося і дуже багато говорили про повагу до армії, ми знаємо і розуміємо, що у Збройних силах повинні з повагою ставитися до жінок-військових. Ми дуже довго йшли до забезпечення прав жінок-військових. Багато жінок надихнулися йти служити у наших військах. І як можна спаплюжити це натхнення? Провести парад до 30-річчя нашої незалежності, де жінки-військові повинні крокувати на підборах. Цей лютий треш ми побачили на сайті Міністерства оборони", – цитує слова Кондратюк Depo.ua.

Вона додала, що Рада вимагає провести службове розслідування й доповісти суспільству, хто ухвалив таке рішення (про парад на підборах, — прим. "ДС"), відзвітувати, скільки коштів було витрачено на закупівлю взуття на підборах з податків українців, а також хто нестиме матеріальну відповідальність за це.

"Вимагаємо публічно вибачитися за таке приниження жінок перед своєю армією й ветеранками, які зі зброєю в руках захищають й продовжують боронити незалежність й суверенітет нашої країни", – наголосила вона.

Кондратюк повідомила, що нині у ЗСУ служать понад 31 тисяча жінок-військових, з них понад 4 100 – офіцерки.

Нагадаємо, Міністерство оборони напередодні показало підготовку військовослужбовиць ЗСУ до параду на честь 30-річчя Незалежності України. За інформацією АрміяInform, тренування жіночої "коробки" з курсантками Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які мають пройти Хрещатиком 24 серпня, відбуваються двічі на день. Курсантки крокуватимуть на параді у туфлях на підборах.

Мережу обурило таке рішення – користувачі звинуватили Міноборони у сексизмі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua