• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Села, в яких ніколи нудьгувати. Журналісти продовжують поїздки по мальовничих місцях України

Реклама на dsnews.ua

Проєкт сайту depo.ua "ВеСело" набирає обертів - на другому етапі екіпаж "ДеПо" вирушає в Івано-Франківську область

Журналісти "ДеПо" відвідають смт Обертин. У Чернівцях є вулиця Обертинська, а до недавнього часу була така і у Львові. Обертин - старовинне село в Івано-Франківській області, перша письмова інформація про нього датується 1384 р., а в 1531 р. тут сталася та сама масштабна битва між військами польського короля Сигізмунда I Старого і молдавського князя Петра IV Рареша, яка і іменується битвою при Обертині. Хто переміг? Про це розкажуть у ході проєкту, зараз тільки анонс: з одного боку загиблих у цій битві було близько 7 тис., а з іншого - 256 осіб.

Але, звичайно, більше цікавить не славне минуле, а оптимістичне сьогодення, адже це і є мета проєкту "ВеСело" - відшукати (а потім відвідати і розповісти читачам) ті села, де населення не катастрофічно зменшується, а, навпаки, зростає, де жителі не сумують, а дивляться в майбутнє з оптимізмом і роблять все можливе, щоб їхнє село процвітало і розвивалося. Так от, Обертин якраз з таких.

Журналісти "ДеПо" пообіцяли, що обов'язково розкажуть про те, як у селі з'явився соціальний кооператив (та й взагалі, можна буде дізнатися, що це таке і як працює), поспілкуються з підприємцями, скуштують місцевого хліба - а пекарня тут, кажуть, одна з кращих в регіоні, так і просто поспілкуються з жителями - чи зможуть вони розкрити свій секрет, чому у більшості з них немає навіть думки кинути рідне село і податися шукати щастя в місті.

Шлях до Обертина неблизький, так що по дорозі журналісти встигнуть зробити ще багато чого: перевірять дорогу до Івано-Франківська, заїдуть в Тернопіль, дізнаються, хто такий Іоан Георгій Пінзель і чому його називають галицьким Мікеланджело, заїдуть на Джуринський водоспад та відвідають багато-багато інших цікавих місць.

Стежити за їх подорожжю можна буде у соцмережах - Facebook і Instagram, там буде багато цікавого в реальному часі, в тому числі і прямі ефіри. За підсумками другого етапу також обов'язково буде знято відеосюжет, а на сайті вийде докладний звіт - як це було на першому етапі, звітні матеріали за яким можна знайти за посиланням.

Старт другого етапу - 9 липня. Якщо ваше село знаходиться десь на шляху від Києва до Івано-Франківська, пишіть в коментарях в соцмережах - журналісти заїдуть і до вас. Не забувайте, що за підсумками сезону саме ваше село може отримати пам'ятний знак "ВеСело 2020". Слава - це завжди приємно!

    Реклама на dsnews.ua