• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Семенченко заявив, що ділився бойовим досвідом із білорусами за завданням української розвідки

9 червня в Київському апеляційному суді сосояла коротке засідання з розгляду скарги захисту Семена Семенченка, після якого екснардеп заявив, що ділився бойовим досвідом із білоруською опозицією нібито за завданням української розвідки

Семен Семенченко
Семен Семенченко
Реклама на dsnews.ua

Засідання тривало всього 10 хвилин, передає "ДС" з посиланням на Страну.

Двоє суддів із трьох заявили самовідвід, оскільки є фігурантами кримінальної справи, в якій також фігурує адвокат Семенченка Владислав Добуш. Тепер повинні призначити нових суддів. Коли відбудеться наступне засідання — невідомо.

По завершенню засідання Семенченко заявив, що його допитують за запитом КДБ Білорусі і що він ділився з представниками білоруської опозиції бойовим досвідом за завданням української розвідки.

"Всі білоруси, щодо яких мене допитують, зараз проходять у Білорусі у кримінальних справах із тероризму. Вони були минулого року в Україні і я, в тому числі за дорученням Головного управління розвідки при Міністерстві оборони, ділився з ними досвідом. Не було зброї, ми ділилися досвідом 2014 року щодо протидії, бо всі чекали, що будуть силові сценарії в Білорусі, почнеться російська агресія", — заявив Семенченко.

Як повідомляла «ДС», 24 березня Служба безпеки України повідомила про викриття нелегальної приватної військової компанії (ПВК), організаторами якої назвали Семена Семенченка і "агента НАБУ" Євгена Шевченка. За даними СБУ, "діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, у тому числі проти основ національної безпеки".

Крім того, за версією слідства, Семенченко і Шевченко є можливими організаторами і учасниками протиправної схеми з ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

27 березня суд обрав запобіжний захід колишньому командиру добровольчого батальйону "Донбас", екснардепу Семенові Семенченку — два місяці арешту без права внесення застави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua