• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Семочко відмовився від "російської" родини, щоб виграти суд проти журналістів, - ЗМІ

Суд задовольнив позов колишнього заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка та зобов’язав журналістів, які повідомили про російське громадянство та майно його родини, спростувати цю інформацію

Сергій Семочко
Сергій Семочко
Реклама на dsnews.ua

При цьому, як стверджують журналісти проєкту Bihus.info, "Семочко не зміг спростувати ані російські паспорти, ані багатомільйонне майно", однак "відрікся від родини", інформує "ДС".

У суді скандальний Семочко заявив, що не вважає осіб, про яких йшлося в розслідуванні, своїми родичами. Зокрема, мова йде про його дружину, пасинка, падчерку, зятя та інших. У всіх них є російські паспорти, видані на території окупованого Криму. Окрім того, "не родичі" розвідника володіють низкою об’єктів нерухомості в Козині, що під Києвом. 

У суді справа перебувала понад рік, там допитували свідків, досліджували державні реєстри. Журналісти-розслідувачі стверджують, що прямо на суді продемонстрували, як перевірити наявність російських паспортів в осіб, яких Семочко не вважає своїми родичами. Проте пізніше суддя звільнився, а справу передали іншому — Юрію Мазуру.

"Той замість слухати справу спочатку – за одне засідання прийняв рішення задовольнити вимоги Семочка: визнав недостовірною та зобов’язав спростувати низку цитат із сюжету та окремого ефіру після нього", — йдеться на сайті проєкту.

Як зазначається, докази щодо громадянства суд просто не прийняв, бо Семочко сказав, що не класифікує цих осіб як родичів в юридичному значенні Сімейного кодексу, тобто для родина для нього лише дружина і син, а інші – ні. 

Важливо, що хоча Семочко і назвав дружиною родичкою, проте суд вирішив, що інформацію щодо її громадянства та майна також необхідно спростувати.

Окрім цього, у рішенні йдеться, що журналісти мають спростувати фрази, що не належать авторам сюжету, а є свідченнями сторонніх осіб, фрази, де мова не йде про Семочко, художні прийоми та оціночні судження, які ґрунтуються на офіційних документах. 

Суд виніс це рішення ще 10 вересня, проте повний текст не надав і не публікував. Авторка сюжету, через який обурився Семочко, Леся Іванова отримала його лише 16 жовтня. У визначені законом терміни було подано апеляцію. Проте на той момент суддя Мазур видав виконавчий лист на примусове виконання рішення суду – спростувати й виплатити Семочку судові витрати. Цим, вважають журналісти, суддя грубо порушив права відповідачів. Наразі приватний виконавець заблокував рахунки каналу, ведучого програми Дениса Бігуса та авторки Лесі Іванової на основі цього листа. 

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва влітку 2020 року продовжив слідство у справі пʼятого президента Петра Порошенка про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки.

    Реклама на dsnews.ua