• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Сенцов прокоментував затримання українських волонтерів у Білорусі й побажав Лукашенку долі Чаушеску

Реклама на dsnews.ua

Колишній бранець Кремля, український режисер Олег Сенцов емоційно відреагував на затримання у Мінську українських волонтерів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва

Свою позицію щодо інциденту Сенцов оприлюднив на своїй сторінці у Facebook, інформує "ДС".

"З Костею Рєуцьким я познайомився в період захоплення Криму російськими військами. Він тоді намагався, як і усі ми, висвітлювати ті події, а також допомагати військовим та проукраїнським активістам. Костя проявив себе як порядна і мужня людина, особливо коли його намагалася затримати так звана місцева самооборона. Наступні шість років він працював у "Схід SOS", зосередившись на донбаському напрямку. А зараз він разом зі своїм товаришем Євгенієм Васильєвим затриманий у столиці Білорусі", — написав режисер.

"Підлеглі кровавого таргана гребуть людей з вулиць лише за те, що вони там взагалі ходять. А якщо ти намагаєшся щось знімати чи виборювати свою свободу, то з тобою поводяться ще жорстокіше. Я сподіваюсь, що з нашими хлопцями усе гаразд, що білоруський народ буде вільний, а його тиран повторить долю Чаушеску (Ніколае Чаушеску — колишній румунський диктатор, якого було страчено у 1989 році, — прим. "ДС")", — додав Сенцов.

Допис Олега Сенцова
Допис Олега Сенцова

Як писала "ДС", у Мінську 12 серпня були затримані двоє громадян України — волонтери благодійної організації "Схід SOS" Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв. Згодом МЗС підтвердило затримання в Мінську двох громадян України. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи щодо масових заворушень. За даними правозахисників, затримані жодним чином не повʼязані із подіями у Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua