• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Сергій Токарєв: STEM is FEM вирішує питання гендерного паритету у технологічних галузях

У лютому 30 старшокласниць з усієї України приїдуть до Києва, щоб взяти участь у дводенному навчальному модулі, присвяченому енергетики і екології в рамках благодійного проекту STEM is FEM
Реклама на dsnews.ua

Про це розповідає Сергій Токарєв, інвестор і IT-бізнесмен, який став одним з ініціаторів проекту.

У 2019 році проект вже провів два модуля, темами яких стали біотехнології та IT-індустрія.

"Наша мета - боротьба зі стереотипами про нібито "чоловічих професій". Ми намагаємося продемонструвати дівчатам привабливість та перспективи власного розвитку в технологічній сфері. Все, що пов'язано з наукою, технологіями та інженерією, сьогодні знаходиться на неймовірному підйомі, - упевнений Сергій Токарєв, - Більш того, ці професії цікаві і доступні жінкам. Але в силу сформованих стереотипів і застарілих культурно-соціальних норм, кількість чоловіків, як серед фахівців, так і серед керівників, у цих сферах значно перевершує кількість жінок".

За словами ініціатора проекту, в більшості напрямків STEM в Україні працює не більше 30% жінок. Яскравим прикладом такої нерівності є галузь енергетики. Згідно з останніми даними статистики, кількість жінок тут ледь перевищує 27%. Ще менший відсоток в менеджменті: більше 80% керівників - чоловіки.

"Інститут економіки та прогнозування НАН та фонду Генріха Бьолля провели дослідження і виділили основні фактори, які стримують можливості розвитку жінок в енергетичній галузі. Серед причин - розподіл гендерних ролей, вплив соціально-культурних норм, відсутність чутливих підходів у питаннях найму, і брак співробітниць з профільною освітою, - розповідає Сергій Токарєв, - Наш проект намагається вплинути на останній фактор і вплинути на зміну загального підходу до цього питання".

Організатори STEM is FEM розповідають, що в США і Європі подібні освітні проекти вже давно не рідкість. Найчастіше до них підключаються урядові організації, великі компанії і міжнародні корпорації MasterCard, Boing та інші. Україна - не виняток. В якості мотиваційних спікерів у попередніх модулях STEM is FEM взяли участь Міністр охорони здоров'я, Міністр соціальної політики, представники Google, Global Logic та інших компаній, які мають представництва в Україні.

В числі спікерів на модулі по енергетиці будуть заступник міністра енергетики України Ірина Ставчук, надзвичайний і повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен. Також, за словами Токарєва, учасниць чекають екскурсії на профільні підприємства і можливість поспілкуватися з їх представницями в неформальній обстановці.

"Взяти участь у проекті можуть старшокласниці з будь-якого регіону України. Для цього необхідно пройти профільний конкурс на сайті проекту. 30 дівчат, які найкраще впораються із завданням, зможуть приїхати на модуль до Києва, - пояснює Сергій Токарєв, - У столиці, крім лекцій і екскурсій учасниці візьмуть участь ще в одному тематичному конкурсі, головним призом якого стане оплачувана поїздка на масштабний міжнародний захід по темі модуля".

Головними призами модулів з біотехнологій та IT були візити на Women in Tech Perspectywy в Польщі, Webit Festival Europe в Іспанії. Переможниця модуля по енергетиці та екології отримає можливість взяти участь у Yale International Alliance Conference on Global Citizenship в Римі.

    Реклама на dsnews.ua