• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Щонайменше мільйон українців вірить у мутації після вакцинації, — опитування

Щонайменше мільйон громадян України вважає, що унаслідок вакцинації від коронавірусу у організмі відбуваються "незворотні зміни"

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час презентації дослідження "Вакцинація та громадяни. Жовтень" розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, передає "ДС".

"10% антивакцинаторів — серед тих, хто відмовляється вакцинуватися, — вважають, що, в разі отримання антиковідної вакцини, у них почнуться незворотні мутації в організмі. Тобто ми можемо говорити, що є, як мінімум, один мільйон українців (а реально — трошечки більше), який вважає, що антиковідна вакцина призведе до мутації в їхньому організму, до чіпізації їхнього організму і так далі. Тобто, власне кажучи, навколо нас таких людей — один обласний центр такий, як Харків, вважайте. Трошки більше, ніж Львів, трошки більше, ніж Дніпро. Людей, які вважають, що антиковідні вакцини призводять до мутацій в нашому організмі", — розвовів Денисенко.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше*). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за даними дослідження, громадяни України придбали вже 800 тисяч підробних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua