• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Шкарлет не збирається відмовлятися від 12-річної шкільної освіти

Реклама на dsnews.ua

Дискусія, що триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення "десятирічки"

Про це заявив т.в.о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет, передає "ДС".

"Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату", — зазначив посадовець. 

За словами Шкарлета, заяви щодо відмови від 12-річної шкільної освіти є "абсолютним фейком", і вже не вперше доводиться спростовувати "інформаційні вкиди" з цього питання. 

На його думку, Міносвіти передусім має вести діалог із батьками, які "все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу". 

 "Наприклад, перебуваючи у відрядженнях в регіонах та спілкуючись з батьками школярів, неодноразово чув обурення з приводу того, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років. Але є інші, не менш вагомі аргументи на користь 12-річної школи. Тому це питання було й залишається відкритим для фахової дискусії", — каже керівник МОН.

Наприклад, зазначив він, у деяких країнах ЄС навчання розпочинають у 5 років і закінчують у 17. Таку пропозицію озвучували й українські освітяни.

"Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції "за" і "проти", — підсумував Сергій Шкарлет.

Як писала "ДС", у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, що забороняє використання мобільних телефонів і планшетів під час шкільних занять.

    Реклама на dsnews.ua