• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Шкарлет пообіцяв не виселяти студентів з гуртожитків під час карантину

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві освіти та науки не планують примусово виселяти студентів з гуртожитків, попри риски поширення коронавірусу

Про це повідомив у Telegram-каналі т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, звертаючись до студентів, передає "ДС".

"Запевняю, що ніхто не буде примусово виселяти вас із гуртожитків (і я обов`язково буду наголошувати щодо цієі позиції на засіданнях комісії ТЕБ та НС і Уряду). Хоча саме гуртожитки сьогодні є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу. Я розумію, що багато хто з вас вже працює і вам важливо зберегти своє місце роботи. Є серед вас і ті, чия домівка наразі на "червоній" карантинній території, а також є соціально-незахищені категорії студентів", — написав очільник МОН.

Шкарлет зазначив, що в офіційному документі Міносвіти буде лише рекомендація щодо відʼїзду з гуртожитків додому (окрім сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, студентів з тимчасово окупованих територій, "червоних" карантинних зон тощо) із зобовʼязанням адміністрацій вишів щодо збереження місця проживання студента у гуртожитку та з обовʼязковим перерахунком сплачених за гуртожиток коштів (у разі виїзду з гуртожитку з 15 жовтня до 15 листопада).

Керівник міністерства додав, що такі заходи є виключно превентивними, для зниження ризиків захворюваності — з урахуванням того, що в гуртожитках фізично неможливо дотримуватися вимог дистанціювання (спільні кімнати, місця загального користування — кухні, душові кімнати).

"Прошу поставитися до рекомендацій не емоційно, а з урахуванням реалій сьогоднішньої небезпеки поширення пандемії", — підсумував Сергій Шкарлет.

Як писала "ДС", Міністерство освіти рекомендуватиме закладам середньої освіти провести осінні канікули з 15 по 30 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції.

    Реклама на dsnews.ua