• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Шкарлет розповів, звідки візьмуть гроші для забезпечення шкіл масками та засобами дезінфекції

Реклама на dsnews.ua

Кошти на забезпечення шкіл засобами індивідуального захисту та дезінфекції можуть бути взяті із залишків освітньої субвенції на минулий 2019 рік

Про це в етері ток-шоу "Право на владу" сказав т.в.о. Міністра освіти та науки Сергій Шкарлет, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"На 1 січня 2020 року залишками з минулого року освітньої субвенції залишилося 5,2 млрд грн, 1,9 млрд з них — цільова субвенція на заробітну плату, а 3,3 млрд грн може бути у 2020 році розподілені на певні засоби та заходи, які відповідають постанові №6 Кабміну 2015 року. Дуже багато було нарікань, що в 6 постанові не було записано саме засоби індивідуального захисту, засоби дезінфекції. На сьогодні підготовлено зміни до 6 постанови 2015 року, де чітко прописано рядок, який регламентує закупівлю, розподіл цих, 3,3 млрд грн на закупівлю масок і дезінфекційних засобів", — сказав Шкарлет.

Він додав, що ці зміни можуть бути внесені вже на наступному тижні

Шкарлет уточнив, що йдеться про забезпечення вчителів масками, пластиковими щитками. За його словами, маску вчителі мають змінювати кожні три години, також допустимо під час проведення уроку бути без маски. Рукавичками мають бути забезпечені працівники шкільних харчоблоків.

Також Шкарлет заявив, що 1,9 мільярда гривень з тогорічних залишків субвенції можуть бути направлені на доплати вчителям за роботу в умовах карантинних обмежень.

Водночас за словами Шкарлета в забезпеченні умов безпечного освітнього процесу 75% це організаційна складова, а лише 25% — це фінансова складова.

Нагадаємо, раніше міністерство охорони здоровʼя оновило правила для навчання в школах під час пандемії коронавірусу. Зокрема, для учнів 1-4 класів пересування в школах будуть дозволяти без використання масок або респіраторів. В "помаранчевих зонах" педагогам рекомендують носити захисні щитки, а в "жовтих" і "зелених" зонах досить просто дотримання соціальної дистанції.

Якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, то весь клас повинен йти на самоізоляцію.

Дозатори і антисептики повинні бути на вході в будівлю, в подальшому учні та викладачі повинні мити руки після кожного уроку.

    Реклама на dsnews.ua