• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Школа з 5 років: у "Слузі народу" розповіли, яким має бути навчання

Реклама на dsnews.ua

Школа для п'ятирічних дітей, ідея якої обговорюється у Верховній Раді, не є школою в класичному розумінні цього слова

Про це заявила в ефірі телеканалу Obozrevatel TV народна депутатка від партії "Слуга народу", членкиня комітету з питань освіти, науки й інновацій Юлія Гришина, передає "ДС".

"Це не та школа, про яку ми говоримо. Це буде перший клас, але не такий, де діти сидітимуть за партами. Це буде перехідний період між садочком і школою", – пояснила вона.

За її словами, парламентарі почали обговорювати питання 12-річної школи, де діти, які розпочинають навчання у 6 років, закінчуватимуть його у 18, а ті, хто прийшов у 7 років – у 19.

"Ми дискутуємо, чи є в цьому проблема, й аналізуємо досвід інших країн", — каже нардепка.

Вона додала, що більшість європейських держав працює саме за такою системою, хоча у багатьох країнах діти йдуть до школи з 5 років.

За словами Гришиної, якщо в Україні буде ухвалено рішення щодо п’ятирічних школярів, то "це однозначно не буде так, що 5-річна дитина одягне шкільну форму, візьме рюкзак і піде до школи".

Як писала "ДС", в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет висловив бажання, щоби діти ходили в школу з 5 років, і назвав головні особливості такого навчання.

    Реклама на dsnews.ua