• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Шмигаль пояснив, чому в Україні не будують мобільні госпіталі для хворих на коронавірус

Реклама на dsnews.ua

В українських медичних закладах достатньо ліжок, які можна заповнювати хворими на коронавірус, тому наразі нема потреби в будівництві мобільних госпіталів

Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

"У нас, скажімо, 62 тисячі ліжок під COVID. У Польщі сьогодні, я боюсь збрехати, по-моєму, 30 тисяч. При зіставних розмірах наших країн. Наша межа – це 55% від усіх ліжок, це 91 тисяча. В нас достатньо ліжок у медичних закладах, які можна заповнювати, не будуючи мобільні госпіталі. Реально, витрачати гроші на будівництво мобільних госпіталів, які потім згорнути і викинути, немає сенсу. У нас стоять пусті медичні заклади з ліжками, де можна розміщувати людей", — цитує його слова "Українська правда".

Шмигаль заявив, що в інших країнах, на відміну від України, не вистачає ліжок. Також він згадав і про медреформу, яка, на його думку, передбачала закриття великої кількості лікарень. 

"Але ми не закрили жодної, ми це все зберегли. Ми продовжуємо реформу і завершимо її. Але треба сказати, що кількість ліжко-місць в Україні, якщо брати наших сусідів Польщу чи навіть Німеччину, дуже велика", – сказав очільник Кабміну. 

Прем’єр-міністр зазначив, що влада розуміє, що може не встигнути забезпечити киснем стандартні медичні заклади. "Але абсолютно вся місцева влада сказала, що достатньо ліжок, нам не треба нічого будувати нового, ми справимося тими закладами медичними, які є. Їх треба завантажити. Бо будувати на стадіоні медичний комплекс, а потім з якоїсь лікарні забирати лікарів туди, а лікарня буде стояти пустою – це точно не ефективно", – сказав Шмигаль. 

Також голова уряду розповів про наявність мобільного госпіталю ДСНС із відповідним обладнанням, який зможе оперативно переміщуватись. Втім, за його словами, у майбутньому все ж таки планується докупити ще декілька таких мобільних госпіталів.

Як писала "ДС", станом на ранок 10 грудня в Україні зафіксовано 13 371 новий випадок коронавірусної хвороби. За минулу добу госпіталізовано 2 993 особи, померло 266, одужало 13 903 пацієнти.

    Реклама на dsnews.ua