• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Шмигаль готовий дозволити пускати в церкві більше людей

Реклама на dsnews.ua
Уряд може переглянути карантинні обмеження на кількість присутніх на релігійних заходах у бік ослаблення

Про це йшла мова на зустрічі прем'єр-міністра Дениса Шморгали і ряду міністрів з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, передає "ДС" з посиланням на прес-службу уряду.

Прем'єр у вступному слові подякував релігійних лідерів за рішення на час карантину припинити богослужіння і транслювати церковні служби в онлайн-режимі.

"Спасибі за це, тому що це один із тих чинників, який безпосередньо вплинув на те, що ми пройшли ці місяці карантину в помірному режимі", - зазначив глава уряду.

За словами Шмигаля, зараз в Україні діє режим адаптивного карантину в регіонах, де він був ослаблений, стало можливим проведення релігійних обрядів за умови дотримання всіх заходів превенції. Однак, як додав прем'єр, в Україні кількість нових випадків в добу приблизно дорівнює числу видужали. І обмежувальні заходи треба дотримувати до тих пір, поки нових випадків зараження стане суттєво менше, ніж видужали людей.

"Сподіваюся, ми будемо і далі пом'якшувати умови по мірі того, як буде знижуватися захворюваність. Ми дійсно хочемо, щоб наш карантин був адаптивний і ефективний, і ми повернулися до звичного життя", - зазначив прем'єр-міністр.

У свою чергу представники релігійних організацій надали уряду низку пропозицій щодо ослаблення карантину для релігійних організацій, спрощення оформлення гуманітарної допомоги, піднімали питання державної сімейної політики, ролі церков в залученні інвестицій в Україну тощо.

Варто відзначити, що в засіданні не брали участь представники Української православної церкви (МП).

Як повідомляла "ДС", раніше Івано-Франківський міський суд оштрафував на 34 тисячі грн священика УПЦ Московського патріархату за недотримання карантинних заходів.

    Реклама на dsnews.ua