• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Шмигаль розповів, як поєднають бюджетну і комерційну вакцинацію

Реклама на dsnews.ua

Вакцинація від COVID-19 на комерційній основі проходитиме паралельно з державною

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Ми ведемо переговори із шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров'я як офіційна і легалізована вакцина", — розповів Шмигаль.

За його словами, практично з усіма Міністерство охорони здоров'я підписало non-disclosure agreement, що не дає права обговорювати публічно деякі деталі.

"Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів щодо необхідності постачання перших партій вакцини якомога швидше. Зараз можу стверджувати, що ці переговори дали свій результат — у України буде вакцина не пізніше лютого", — зазначив прем'єр.

Шмигаль додав, що на сьогодні є можливість вибирати з трьох вакцин. Швидше за все, в перших партіях будуть як раз три різних препарати. За словами глави уряду, всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, будуть схвалені ВООЗ та в інших країнах — тобто, це будуть вакцини з підтвердженим відсотком ефективності.

"Як тільки вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх в Україну. Далі — це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори та укладають угоди. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державної вакцинацією", — заявив Денис Шмигаль.

Як писала "ДС", Національне агентство із санітарного нагляду Бразилії відхилило запит на використання в країні російської вакцини "Супутник-V". За даними регулятора, препарат не відповідає мінімальним запропонованим критеріям.

    Реклама на dsnews.ua