• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Схожа на Трампа": в Миколаєві обурені памʼятною дошкою на честь відомої диригентки (ФОТО)

Мешканці Миколаєва висловили невдоволення меморіальною дошкою відомій диригентці Світлані Фоміних. Її портрет на дошці нагадує 45-ого президента США Дональда Трампа

Реклама на dsnews.ua

Меморіальну дошку Світлані Фоміних урочисто відкрили 11 березня, передає "ДС" з посиланням на Новости N. 

Меморіал розмістили біля головного корпусу коледжу культури й мистецтв, де пройшли найуспішніші 20 років творчого життя хормейстерки.

 «Миколаївська громадськість обурена цим "витвором мистецтва". Це знущання з памʼяті видатної диригентки, красивої жінки, доброї, високопрофесійної людини», - написала в Facebook місцева жителька Людмила Щетиніна.

У коментарях її підтримали кілька миколаївців і висловили свої думки з приводу меморіальної дошки:

«Жах. Потрібно перевшанувати, бо цей "витвір" не є мистецьким. … Ще й на Трампа схожа. Можна йому подарувати», — написав заслужений художник України Анатолій Марчук.

 «Вона зовсім на себе не схожа», — зазначила Любава Запісочна.

«Мені здалося … мужик якийсь, а в житті була симпатична жінка!», — написала Ольга Бабієнко.

«Звичайно, це щось пародійне і навіть потворне … І хто таке допустив?! Де ж була якась комісія з такої важливої культурної події, художники, врешті-решт?» — прокоментувала Галина Запорожченко.

«Я дуже добре знаю це фото, яке взято за основу. Але коли побачила цей "шедевр", як то кажуть "позбулася дару мови". Це якась карикатура. Може, художник так бачить? Але Світлана Григорівна не заслуговує на таке посміховисько. Навіть соромно фото оцієї "вдячності" надіслати комусь…», — зазначила Лариса Столярова.

На сайті міськради зазначається, що замовником виготовлення меморіальної дошки виступало управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради. Автором є Анатолій Дідковський. 

Світлана Фоміних — хорова диригентка, заслужена працівниця культури УРСР (1987 року), лауреатка Шевченківської премії 1993 року за концертні програми останніх років та поширення сучасної української хорової музики.

Народилася 11 березня 1940 року в місті Калінін, тепер — місто Твер, Росія. Здобула освіту в вокальному відділенні музичного училища Калініна і Московському інституті культури на факультеті хорового диригування. З 1970 року працювала викладачкою Миколаївського культосвітучилища, очолювала дитячий хор при Будинку культури імені 40-річчя Жовтня. З 1973 року — засновниця і художня керівниця жіночого академічного хору училища культури й ОНМЦ (м. Миколаїв), з яким брала участь в міжнародних конкурсах.

Трагічно загинула 14 жовтня 2009 року, потрапивши під колеса вантажівки, коли йшла на репетицію.

Як писала ДС, в грудні 2020 року з нагоди Дня Сухопутних сил у Києві відкрили памʼятний знак на честь українських бійців, які воюють на Донбасі. Обличчя зображених бійців напрочуд нагадували президента Володимира Зеленського та кількох генералів ЗСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua